Nawigacja

Deklaracja dostępności

31.03.2021

 • UZdjęcie Prezesa Ignacego Góryrząd Transportu Kolejowego (dalej Urząd) zajmuje się koleją w Polsce. Prezesem Urzędu  jest Ignacy Góra.

  Urząd dba o bezpieczeństwo na kolei oraz pilnuje praw pasażerów. Sprawdzamy, czy tory, dworce, perony są w odpowiednim stanie i czy możesz bezpiecznie jeździć pociągami. Wydajemy licencje osobom kierującym pociągami.

  Możesz liczyć na naszą pomoc w przypadku gdy miałeś problemy podczas podróży. Możesz otrzymać poradę telefoniczną lub pisemną o Twoich prawach podczas przejazdu pociągiem. Rzecznik Praw Pasażera Kolei pomoże Ci z reklamacją opłat i kar za przejazd. Nie musisz iść z tym do sądu. Sprawa u Rzecznika jest szybsza niż w sądzie.

 • UrZdjęcie budynkuząd znajduje w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 134. To 14-piętrowe budynki leżące 500 metrów od dworca kolejowego Warszawa Zachodnia.

  Można do nas dojechać komunikacją publiczną, samochodem lub rowerem. Przed budynkiem znajduje się płatny parking dla samochodów oraz miejsca gdzie można przypiąć rower. Przy wejściach są wyznaczone miejsca parkingowe dla osób z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej. 

 •  

 • Zdjęcie wejściaOd strony parkingu znajdują się trzy wejścia z drzwiami obrotowymi. Można również skorzystać z drzwi, które otwiera ochrona budynku. Dzwonek do ochrony jest przed drzwiami.

Po wejściu do budynku podejdź do recepcji na wprost wejścia i zgłoś chęć wejścia do urzędu. Otrzymasz kartę wejściową. Karta służy do otwarcia bramki do holu windowego. Aby wejść trzeba dotknąć kartą czytnik na bramce.

 

 

 • UrZdjęcie panelu na parterzeząd mieści się na 12. piętrze w części Gamma. Przed drzwiami jest panel windy z cyframi. Na panelu naciśnij po kolei cyfry 1 i 2. Na wyświetlaczu ukaże się liczba 12 oraz litera pokazująca, która winda jest dla Ciebie. Będzie też informacja głosem, na przykład „piętro 12, winda D”.

  Osoba na wózku może jechać każdą windą. Winda F jest tylko dla osób na wózkach oraz dla dostawców.

  Urząd pracuje od godziny 8.15 do 16.15 od poniedziałku do piątku. Możesz skontaktować się z nami: listownie, telefonicznie (22 749 14 00), faksem (22 749 14 01), pocztą elektroniczną (utk@utk.gov.pl) lub poprzez system ePUAP.

   

Metadane

Data publikacji : 31.03.2021
Data modyfikacji : 13.05.2022
Podmiot udostępniający informację:
BIP - Urząd Transportu Kolejowego
Osoba udostępniająca informację:
Maciej Bębenek Biuro Prezesa
Osoba modyfikująca informację:
Maciej Bębenek
do góry